Як «Надія» надає впевненності

Розташоване в горах на заході України, невелике місто Хуст може похвалитися одними з найбільших гірськими велосипедними стежками країни. Туристи з усього світу приїжджають, щоб випробувати красу регіону. Для Лесі Логін, уродженці Хуста, їзда на велосипеді є глибокою пристрастю, тому вона і її чоловік, Микола, мріяли ділитися нею з іншими. На початку їхнього шлюбу, Леся працювала тренером в школі, а Микола займався ремонтом велосипедів. Вони мріяли, що одного прекрасного дня розпочнуть свій власний бізнес - продаж велосипедів. Після того, як Леся купила і продала кілька велосипедів, щоб перевірити свою ідею, вона була переконана, що бізнес буде працювати, але Логінам не вистачало капіталу, необхідного, щоб отримати оренду землі. Леся шукала рішення, комерційні банки неодноразово заперечували її заявки на кредит, сумнівно, що хтось дуже молодий, всього в 22 роки (в той час), і без будь-якого бізнес-досвіду був би в змозі погасити кредит. Але, Леся продовжувала шукати банк, який дав би їй грошовий кредит. І ось їх сусід, Михайло сказав Лесі і Миколаю про організацію, в якій він працював – «НАДІЯ України».

“Наша пристрасть стане нашою роботою.”

“Рішення взяти кредит стало для мене ключовим,” каже Леся. “Я з нетерпінням чекала на втілення своєї мрії—щоб наша пристрасть стала нашою роботою.” За свій перший кредит в Надії України Леся придбала кілька велосипедів та почала здавати їх туристам в оренду. Коли з’явився прибуток, Леся орендувала невелику площу для свого магазину, щоб її бізнес був на видноті. Микола також пропонував послуги з ремонту та обслуговування велосипедів, що дозволяло їм продовжувати роботу з попередніми клієнтами. У 2016 році Логіни захотіли перевести свій бізнес ще на одну сходинку вище та придбати другий магазин, а також розробити власний бренд. Проте для цього їм була потрібна сума більша за ту, що могла надати Надія України.

Адаптуємось під потреби клієнтів

У країнах з середнім рівнем доходів багато підприємців, так само як Леся, досягають такої точки в розвитку бізнесу, коли їм потрібні більші кредити ніж ті, що пропонують мікрофінансові установи, однак вони ще не достатньо великі, щоб користуватись кредитуванням комерційних банків. Названі “середньою ланкою, якої бракує”, ці бізнесмени не можуть продовжувати зростати, що придушує їх здатність створювати нові робочі місця та задовольняти потреби місцевого ринку. Щоб заповнити цю нішу та задовольнити такі потреби підприємців, Надія України впровадила пілотну програму кредитів для малого та середнього бізнесу (МСБ) для клієнтів з хорошою кредитною історією, надаючи більші кредити, щоб ці клієнти могли продовжувати розвиток. На сьогоднішній день, отримавши кредит МСБ та додаткове навчання, бізнес Логінів налічує два торгових місця, власний бренд та кілька найманих працівників. Також вони розширили асортимент товару і пропонують тепер не тільки велосипеди, але й спортивний одяг та інші аксесуари. Леся та Миколай бачать здійснення мрії свого життя, і діляться з іншими своєю любов’ю до катання на велосипедах. “Коли Господь нам щось дає, ми також покликані віддавати,” каже Леся. В партнерстві зі своєю церквою вони організують щорічний велопробіг для дітей, надаючи змогу сім’ям дізнатися про їх церкву. Також вони створили вело-клуб для молоді, допомагаючи їм залишатись осторонь алкоголю та наркотиків, а натомість надихаючи їх досягати все нових цілей.
Леся говорить: Я позитивно дивлюсь на майбутнє. Я сповнена захоплення та надії. У мене багато мрій, мені завжди подобається продовжувати рухатися та досягати чогось. Я мрію ніколи не зупинятись у зростанні.

м.Хуст, Закарпаття
повернутися <<